Jaki sens ma picie czarnej herbaty?

Często słyszy się, że zielona herbata ma sporo korzystnych właściwości. Z kolei czarna herbata jest pod tym względem niedoceniona, ale jest to błąd. W końcu zielona i czarna herbata pochodzą z tego samego krzewu. Różni je proces fermentacji i rozdrobnienie, a herbata czarna właściwości ma już nieco inne.

Oczywiście nie oznacza to, że ustępują one zielonej herbacie. Wystarczy bowiem zalać ją wrzątkiem i parzyć przez około 3-5 minut. W ten sposób herbata będzie również cierpka w smaku. Za sprawą zawartości teaflawiny jesteśmy w stanie wpłynąć korzystnie na pracę mózgu, a także zmniejszyć zawartość we krwi złego cholesterolu. Każdy, kto wypije ją z rana może odczuć też pobudzenie, na co ma wpływ obecność teiny. Dzięki regularnemu piciu czarnej herbaty osoby uskarżające się na problemy żołądkowe mogą je zneutralizować. Dzieje się tak, gdyż ułatwia ona procesy trawienne. Herbata czarna właściwości to także korzystny wpływ na zęby oraz ogólną higienę jamy ustnej.

Jak zatem widać nie warto rezygnować z czarnej herbaty, bo w niczym ona nie ustępuje pod kątem właściwości zdrowotnych innym odmianom.