Warto być na Amazonie!

Amazon to największy sklep internetowy i gigant handlu. Miliony klientów i zamówień składane każdego dnia rozpalają wyobraźnię każdego sprzedawcy. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób chce zacząć swoją przygodę z Amazonem. Zanim zaczniemy handel na tym portalu poznajmy biznes na Amazon zalety.

Ograniczenie kosztów – działalność gospodarcza

Prowadzenie sprzedaży na Amazonie wiąże się z licznymi zaletami i ułatwieniami, które sprzedawcy bardzo sobie cenią. Przede wszystkim Amazon to największy sklep internetowy na świecie i jak wspomnieliśmy wcześniej, każdego dnia korzystają z niego miliony klientów. Gdy pojawimy się na Amazonie jako sprzedawcy, uzyskamy dostęp do ogromnego rynku zbytu i mamy możliwość poprawienia własnych wyników sprzedaży. Dzięki temu nasz sklep wypracowuje wyższe zyski i może się rozwijać co jest najważniejszym elementem każdego biznesu. Inną ogromną zaletą biznesu na Amazonie są niższe koszty działalności – własna firma to najczęściej ogromne wydatki, które trzeba ponieść i dlatego wiele osób rezygnuje z założenia działalności gospodarczej nawet pomimo początkowych, bardzo ambitnych planów. Na Amazonie miesięczny koszt działalności wiąże się z opłatą od 39 euro + VAT a dodatkowo płacimy jeszcze procent od sprzedaży. Jeżeli więc zarobimy mniej lub niewiele, opłaty miesięczne nie będą wysokie. To wygodne i elastyczne rozwiązanie szczególnie dla początkujących sprzedawców, którzy nie mogą pozwolić sobie na ponoszenie wyższych wydatków.

Atrakcyjne rozwiązania

Amazon oferuje także inne atrakcyjne rozwiązania dla wszystkich sprzedawców – jeżeli rozpoczynamy swoją przygodę z handlem na tej platformie, nie musimy martwić się o pisanie regulaminu sklepu czy załatwianie spraw spornych. Ciekawym rozwiązaniem jest program FBA – Fulfillment by Amazon, który umożliwia wysłanie oferowanych produktów do magazynu Amazona dzięki czemu będą one wysyłane do klientów bezpośrednio z magazynu centralnego. W ten sposób odchodzi nam kłopot z magazynowaniem towaru, pakowaniem i procesem wysyłki ponieważ pracownicy Amazona zrobią to za nas. Dzięki temu zyskujemy czas, ponadto możemy pracować zdalnie – do prowadzenia biznesu potrzebujemy urządzenia z dostępem do Internetu a pracujemy wygodnie z własnego domu.