Czy potrafimy kochać?

W naszym raju co roku setki osób biorą ślub. Jest to bardzo szczególny czas, kiedy decydują się na to, by spędzić ze sobą resztę swojego życia. Jest to również bardzo piękny okres w życiu każdej zakochanej pary. Nic więc dziwnego, że każdy z nas marzy o tym, by tego doświadczyć.

Miłość jest bardzo wyjątkowym i szczególnym uczuciem. W swoim życiu każdy z nas choć raz doznał tego uczucia w mniejszym lub większym stopniu i każdy z nas wie, jak wyjątkowe jest to uczucie. Niestety, uczucia można także łatwo zranić, o czym również wielu spośród nas choć raz w swoim życiu się przekonało. Mino to, każdy człowiek dąży do tego, aby spotkać na swojej drodze drugą osobę, którą pokocha i znajdzie u niej miłość, aby połączyć się w parę i spędzić wspólnie resztę życia. Wówczas właśnie planowane są zaślubiny i cudowne wesele, aby później wspólnie cieszyć się swoją miłością, radością i cudownym życiem.

Niestety, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem i jest rzeczywiście cudownie. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy nie do końca wszystko idzie zgodnie z naszym planem, a uczucie zmienia się. Warto być na to przygotowanym, bowiem miłość ma różne oblicza i nie jest przez cały czas taka sama. Na różnym etapie związku uczucie również jest różne, a niestety wiele osób sądzi, że etap zakochania będzie trwać wiecznie. Niestety, nie może tak być. W naszej miłości występują bowiem różne etapy i stopnie zaangażowania czy rozwoju tego wyjątkowego uczucia. Ludzie najpierw zakochują się w sobie i jest to absolutnie wyjątkowy czas, kiedy hormony pracują na najwyższych obrotach, a wyrzut endorfin jest ogromny. Jednak nasz organizm nie jest w stanie cały czas pracować w taki sposób. Z czasem ilość endorfin opada, hormony się stabilizują, a uczucie staje się bardziej stabilne. Niektóre osoby uważają, że przestały kochać, ale w rzeczywistości ich uczucie po prostu przestało być tak chwiejne.

Zanim zdecydujemy się na ślub i cudowne wesele powinniśmy dać sobie trochę czasu, aby nasze uczucia miały szansę ustabilizować się, a y żebyśmy mogli nauczyć się kochać siebie wzajemnie w sposób dojrzały. To właśnie ta istotna, dojrzała część uczucia może towarzyszyć nam przez całe nasze życie, jeśli tylko o nią zadbamy. W tym celu powinniśmy starać się opanować emocje, nie wymagać od drugiej osoby zbyt wiele i starać się tyle samo dawać swojej partnerce czy partnerowi, co sami dostajemy. Jest to ważny czas, kiedy dwoje ludzi powinno nauczyć się właściwie pielęgnować swoje uczucia do siebie. Warto wtedy poszukać wspólnych pasji, sposobu na wspólne spędzanie czasu i powodów do wspólnych radości. To bardzo skutecznie cementuje związek pomiędzy dwojgiem ludzi i daje wiele radości i szczęścia. Pamiętajmy bowiem, że w miłości powinniśmy się zarówno kochać, jak i lubić, a przyjaźń pomiędzy małżonkami bywa nieraz ważniejsza od zakochania. Pielęgnujmy więc w sobie te uczucia, dbajmy o siebie wzajemnie i nie zapominajmy, że miłość można okazywać na wiele sposobów.